Компанија Comtrade 360 организује предавање на тему "Од кода до корисника - увод у DevOps" на Факултету инжењерских наука, 6. априла 2023. у 13 h. Предавање у Свечаној сали (објекат Б) ће одржати Стефан Филиповић, DevOps Engineer, CT 360.
Компанија Comtrade 360 организује предавање на тему "Од кода до корисника - увод у DevOps" на Факултету инжењерских наука, 6. априла 2023. у 13 h. Предавање у Свечаној сали (објекат Б) ће одржати Стефан Филиповић, DevOps Engineer, CT 360.
AMM Manufacturing, у склопу компаније MIND Group, расписује конкурс за праксу за студенте Факултета инжењерских наука. Студенти би се стручно оспособљавали за рад на позицијама „Помоћни инжењер квалитета“ и „Помоћни инжењер технологије инжењеринга“.
Уколико сте студент завршне године факултета и желите да започнете стучну праксу или желите да радите у савременим условима пословања и постанете део компаније - регионалног лидера у производњи плочастог намештаја, позивамо вас на презентацију компаније Форма Идеале у уторак 28. марта 2023. у 13 часова у згради Б Факултета инжењерских наука у Свечаној сали.
Компанија Форма Идеале је специјализована за серијску производњу плочастог и тапацираног намештаја, препознатљивог на тржишту по свом савременом дизајну, функционалним карактеристикама и одличном односу цене и квалитета.
Форма Идеале данас има приближно 1.800 запослених и производњу у два погона, у Крагујевцу и Мајданпеку. У раду се примењују најсавременији технолошки процеси, поштују задати рокови и прати висок стандард квалитета готовог производа. Посвећен рад запослених чини да компанија расте из дана у дан.
Успешна тржишна оријентација и добра комерцијална политика, омогућиле су да компанија има водећу позицију у Србији. Разграната малопродајна мрежа обухвата 40 салона, који се простиру на више од 60.000 м2 у готово свим већим градовима у Србији. Цео асортиман се складишти у простору који заузима преко 50.000 м2, одакле се даље дистрибуира у продајне салоне у земљи и иностранству.
Током 27 година рада проширен је простор за пословање и на светска тржишта, што је резултирало да компанија Форма Идеале постане један од водећих извозника намештаја у Србији. Тренутно се око 80 одсто производа Форма Идеале пласира кроз извоз у више од 80 земаља Европе, Азије, Африке и Латинске Америке, при чему извоз на тржишта ЕУ током последњих година бележи двоцифрене стопе раста. Неколико стотина продајних места на четири континента чини велепродајну мрежу Форма Идеале.
Компанија континуирано увећава производне капацитета у циљу даљег развоја пословања, расту извоза и освајању нових тржишта, додатном побољшању услова рада, као и улагању у иновације производне опреме и просторне капацитете.
Више од 300 донаторских акција чине Форма Идеале препознатљивим и признатим чланом заједнице од стране грађана Србије и свих релевантних институција. У 2023. години Форма Идеале је компанија за чије име се везује одлична организација, визија и лидерство, и која је утемељила образац савременог пословања у индустрији намештаја у југоисточној Европи.
На Факултету инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу је 15. марта 2023. године започео едукативни циклус радионица за средњошколце са територије града Крагујевца посвећене заштити животне средине.Ученици средњих школа са територије града Крагујевца имаће прилику да у оквиру едукативних радионица сазнају више о значају очувања животне средине као једног од основних циљева одрживог развоја.
Едукативни циклус је подељен у неколико тематских сегмената, који се тренутно истичу као најзначајнији са апсекта заштите животне средине: циркуларна економија, одрживи развој, енергетска ефикасност, и бацкцастинг - дугорочно планирање здравих и зелених урбаних средина.
Циљ прве реализоване радионице “Циркуларна економија” био је упознавање полазника са темом циркуларне економије, као и упознавање учесника са различитим начинима одрживих и циркуларних стилова живота. Тренутно, у свету, као и у Републици Србији, и даље је доминантан линеарни модел економије, који се заснива на принципу узми, направи, искористи, одбаци, али овакав модел је еколошки, социјално и економски неодржив у дужем временском периоду. Стога, ослањајући се на чињеницу да отпад не постоји у природи зато што постоје кружни токови природних материјала, формиран је концепт циркуларног економског модела, који представља регенеративну алтернативну тренутно неодрживом потрошачки оријентисаном друштву, а у оквиру ког се трансформише функција ресурса у привреди – отпад из фабрике постаје вредна сировина у неком другом производном процесу, а сами производи могу бити поправљени, поново искоришћени или унапређени уместо да буду (од)бачени.
Радионице ће се одржавати средом од 19.00 h у Свечаној сали објекта Б Факултета инжењерских наука.
Заинтересовани средњошколци могу се за радионице пријавити помоћу е-маил адресе: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или https://www.instagram.com/izzsfin/.
CAD Лабораторија Факултета инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу организује курс за упознавање са PLM софтверима за ученике Прве крагујевачке гимназије. Курс је намењен првенствено ученицима завршних година. За циљну групу су изабрани гимназијалци, зато што њихови наставни планови не обезбеђују никакве садржаје из ове области.
Циљ курса је да упозна полазнике са атрактивним могућностима PLM софтвера (Dassault Systems – CATIA, Autodesk – Inventor, Siemens – NX). Познавање ових софтвера даће полазницима бројне предности у креирању и управљању својом каријером. Послови за које се оспособљавају млади кроз овакве курсеве су повезани са креативношћу и коришћењем рачунара. Стечена знања су универзална, могу се примењивати у различитим областима и без географских ограничења.
Одржaва се на Факултету инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу, недељом од 10 часова у рачунарској учионици.
Почетак курса: 26. 03. 2023. године.
Tрајање курса (2.-4. недеље) дефинише се накнадно зависно од ефикасности оспособљавања полазника.
Курс је бесплатан за полазнике. Број полазника је ограничен на 40. Сваки полазник ће имати на располагању свој рачунар.
Предавања ће држати експерти са практичним искуством у коришћењу PLM софтвера и млађи сарадници који ће успоставити добару комуникацију са полазницима. У извођењу курса биће коришћене савремене едукационе методе. Курс ће бити прилагођен полазницима. Полазници курса ће имати обезбеђено освежење за време извођења курса.
Оквирни садржај курса ће бити: Основне карактеристике, предности и могућности PLM (CAD, CAM, CAE, …) софтвера, моделирање делова са актуелним примерима, примена PLM софтвера у различитим областима, самостални рад полазника на једноставним примерима.
За полазнике који буду савесно похађали курс, Факултет ће обезбедити Сертификат о успешно завршеном курсу. За полазнике који буду уписали Факултет инжењерских наука биће вреднован успешно завршен курс кроз признавање одређеног броја поена за сродне предмете који се слушају на Факултету.
Пријављивање заинтересованих код проф. др Ненада Марјановића (Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.).
У пријави је потребно навести само име и презиме ученика, одељење и e-mail.
У случају већег интересовања курс ће бити поново организован.
Универзитет у Крагујевцу и Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу организују предавање проф. др Вељка Милутиновића, гостујућег професора Електротехничког факултета Универзитета у Београду и Универзитета у Крагујевцу. Проф. др Вељко Милутиновић ће јавно предавање „Акцелератори за високо-итеративне процесе са великим скупом података, на бази протока података кроз извршни граф“ (DataFlow SuperComputing for BigData DeepAnalytics) одржати 22. марта (среда) у 14 сати у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу.
Проф. др Вељко Милутиновић тренутно је ангажован као придружени професор (Adjunct Professor) компјутерских наука на Indiana University, Bloomington, IN, USA. Поред тога, ангажован је као Life Fellow of the IEEE, Washington, D.C., USA Member, a Former Trustee and Treasurer, Academia Europaea, London, GBR. Члан је Српске инжењерске академије у Београду и инострани члан Црногорске академије наука и уметности.
Холдинг корпорација „Крушик“ а.д. Ваљево је дана 16.03.2023. године расписала Јавни позив за доделу стипендија студентима основних и мастер инжењерских студија. Јавни позив је објављен на сајту https://startuj.com/, а текст Јавног позива можете преузети овде>>>
Такође, корпорација Кеушик је објавила Конкурс за пријем у радни однос 24 инжењера различитих струка. Конкурс је објављен на порталу https://poslovi.infostud.com/, а текст Конкурса можете преузети овде>>>
На Факултету инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу ће се организовати Едукативне радионице за средњошколце посвећене заштити животне средине.
Ученици средњих школа са територије града Крагујевца имаће прилику да у оквиру едукативног циклуса сазнају више о значају очувања животне средине као једног од основних циљева одрживог развоја.
Радионице ће се одржавати средом од 19.00 h у Свечаној сали објекта Б Факултета инжењерских наука.
Прва радионица ће бити одржана у среду 15. марта 2023. године у 19.00 h.
Више информација можете наћи у прилогу>>>
Заинтересовани средњошколци могу се за радионице пријавити на е-маил адресу: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..
Међународни пројекат CRESCENTO – Circular Economy Skills Enhancement Network је посвећен унапређењу компетенција и вештина у области преласка са линеарне на модел циркуларне економије, што је од стратешког значаја за унапређење одрживости Јадранско – јонске регије.
Пројекат CRESCENTO се заснива на партнерству 11 учесника из целог ADRION подручја, које обухвата Албанију, Босну и Херцеговину, Хрватску, Грчку, Италију, Црну Гору, Србију и Словенију. Међу партнерским организацијама је и Факултет инжењерских наука, где је руководилац пројекта проф. др Весна Мандић. Пројекат се реализује у оквиру програма INTERREG ADRION, финансираног у вредности од 1116235,40 € од стране Европског фонда за развој (European Regional Development Fund) и фонда IPA II.
Модел циркуларне економије подразумева задржавање ресурса у економији чак и по истеку животног века производа, умањивање отпада кроз поновно коришћење и рециклажу, што захтева креирање производа на одржив начин, усвајање нових пословних и тржишни модела, иновације у области претварања отпада у ресурсе и значајно измењено понашање потрошача. Стога ће активности на пројекту CRESCENTO бити усмерене на стварање мреже заинтересованих страна, имајући у виду да читава четворострука спирала, коју чине међусобне везe универзитета, привреде, државе и друштва, треба да буде укључена у трансформацију начина на који функционишу пословни и јавни сектор, академска заједница и научноистраживачки рад.
Програм едукације и обуке у вези са концептом циркуларне економије ће се одвијати кроз две Радионице и осам Летњих школа у ADRION региону, а главни исход пројекта CRESCENTO ће бити дизајнирање заједничког мастер студијског програма, који би омогућио у будућности и његову имплементацију на најмање два универзитета из CRESCENTO конзорцијума на бази развијене Стратегије и Акционог плана.
Реализација пројекта је започета почетком јануара 2023. и трајаће до почетка октобра ове године. Партнери на пројекту су се 7. фебруара 2023. окупили у Милану, како би одржавањем тзв. kick-off састанка иницирали спровођење планираних активности.
Факултет инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу
ул. Сестре Јањић бр. 6 - 34000 Крагујевац, Србија
dummy+381 34 335 990
dummy+381 34 333 192
dummy kontakt@fink.rs